Regionala kontaktpersoner

Här hittar du de som är regionala kontaktpersoner för AKKtiv. Listan är uppdelad utifrån regioner, som står i bokstavsordning. Klicka på namnet som är understruket för att kontakta personen via e-post.

Region Blekinge

Gunilla Lindén, barn- och ungdomshabiliteringen

 

Region Dalarna

Merit Niidu, barn- och ungdomshabiliteringen Falun

Elina Norrman, länslogopedin

Fanny Pehrson Algmark, förskola/skola Borlänge kommun

Linnea Fransson, förskola/skola Borlänge kommun

 

Region Gävleborg

Maria Stålnacke, barn- och ungdomshabiliteringen Gävle

Lina Brolin, barn- och ungdomshabiliteringen Region Gävleborg

Hanna Nordlund, KOM-X Gävle

Jenny Lundberg, logopedmottagningen

Anna-Lena Lassvik, förskola/skola

 

Region Halland

Emelie Niklasson, barn- och ungdomshabiliteringen

Josefin Seimark, barnlogopedi

Cecilia Samuelsson, barnlogopedi

 

Region Jämtland Härjedalen

Sara Moritz, barn- och ungdomshabiliteringen

 

Region Jönköping

Åsa Hultegård, barn- och ungdomshabiliteringen

 

Region Kalmar län

Anna Jonsson, barn- och ungdomshabiliteringen

 

Region Kronoberg

Inger Pedersen, barn- och ungdomshabiliteringen

Nina Klüft, hörselhabilitering

Eleory Zarate, barnlogopedi Markaryd

 

Region Skåne

Kerstin Robertz, barn- och ungdomshabiliteringen

 

Region Stockholm

 Johanna Lindström, barn- och ungdomshabiliteringen

Erica Mattsson, barnlogopedi

 

Region Uppsala

Karin ”Kajsa” Severin, barn- och ungdomshabiliteringen

Linda Vikberg, barnlogopedi

 

Region Västerbotten

Rebecca Lundmark, barn- och ungdomshabiliteringen

 

Region Västernorrland

Kristina Wigren, Länsverksamhet Habilitering

Gisela Östensson, förskola/skola Örnsköldsvik Ångermanland

 

Region Västmanland

Louise Kristoffersson, barn- och ungdomshabiliteringen

Sofia Martinsson, förskola/skola Arboga kommun

 

Region Värmland

Louise Nyman, barn- och ungdomshabiliteringen Karlstad

 

Region Örebro län

Malin Eklind, barn- och ungdomshabiliteringen

Johanna Karlhager, barnlogopedi

Ida Niklasson, förskola/skola

 

Västra Götalandsregionen

Carina Guldbrand, barn- och ungdomshabiliteringen

Maria Jerkhag, förskola/skola, Vänersborgs kommun

Helena Stocks, förskola/skola, Kungälvs kommun

Monica Johannesson, förskola/skola, Orust kommun

Camilla Hallén, förskola/skola, Svenljunga kommun

Louise Nilsson, gymnasiesäskola, Uddevalla kommun

Linda Högstrand, förskola/skola, Sotenäs kommun

Marie Torstensson, grundsärskola, Töreboda kommun